Get Adobe Flash player
projekty
La dolce NRD

 

Kosmiczne show w rytmie przebojów z lat 80. Projekt muzyczny Łukasza Czuja z udziałem Janusza Radka, Marka Frąckowiaka i zespołu Kulturka.

 

"La Dolce NRD" to opowiedziana piosenkami historia zaginionego statku kosmicznego Alfa, wysłanego przed 20 laty przez NRD z misją szerzenia idei socjalizmu w kosmosie. Przedziwny Enerdolot - będący skrzyżowaniem obiektu latającego ze sceną z teatru rewiowego – na skutek błędów technicznych krążył po orbicie i w roku 2006 ląduje ponownie na ziemi. Załoga nie wie, gdzie trafiła, ani co zmieniło się przez wszystkie lata jej podróży, w związku z tym niezłomnie i z wiarą kontynuuje swoją misję.

 

Realizatorzy sięgając po inną estetykę muzyczną, teatralną, kontynuują zapoczątkowaną w „Królowej Nocy” zabawę z konwencjami, zderzanie różnorodnych estetyk muzycznych tworząc, jak zawsze pełne humoru, niezwykłych popisów wokalnych i instrumentalnych widowisko. Każda z 17 piosenek – odwołuje się do innej estetyki scenicznej, opowiadana jest przy pomocy innego gatunku muzycznego, w innej inscenizacji. Piosenki zderzone zostają z zabawnymi projekcjami video, opartymi na zmontowanych dokumentalnych filmach z NRD. Całość oprawiona jest efektownym światłem i kostiumami z epoki.

 

 

Program zbudowany jest z piosenek z repertuaru zespołów pop, disco i rock z NRD (z repertuaru Niny Hagen, Kati Kovacs, Sonji Schmidt, Dirka Michaelisa, zespołów: Phudys, Berluc, Pankow, Karat) oraz zaangażowanych pieśni FDJ.

 

Prapremiera odbyła się w Warszawie na terenie d. Fabryki Norblina 4 czerwca 2006 r., premiera w Teatrze Ludowym w Krakowie 13 października 2006 r. Spektakl był takze prezentowany publiczności niemieckiej.

 

 

scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj

wystepują: Janusz Radek, Marek Frackowiak, zespół Kulturka

kierownictwo muzyczne: Krzysztof Filus

teksty polskie: Michał Chludziński i Artur Kożuch

scenografia: Małgorzata Kural

produkcja: Panga Pank i Fundacja „Aurea Porta”


 

 

Obejrzyj zdjęcia ze spektaklu w Galerii

 

Piosenka Dobrze jest walczyć u boku Waltera Ulbrichta

 


 

Więcej nagrań w kanale YouTube

 

Posłuchaj piosenki z programu -

 

Trabant w kolorze blue

But in order to interrupt pregnancy, cytotec should be used together with Mifepristone. It is this kind of tandem that will make a quick and immediate result.
http://www.rxbestpillswithoutrx.com

www.zibra.net