Get Adobe Flash player
projekty
Królowa Nocy

 

„Szanowne Panie, szanowni Panowie. Witamy w Muzeum Osobliwości. Oto nasz najcenniejszy i specjalnie chroniony eksponat – opowieść o człowieku, którego nikt dobrze nie znał i mówiąc szczerze nie wiemy kim był naprawdę. Być może został przez kogoś wyśniony, a może nigdy nie istniał. Jedno jest pewne – nazywał się Sandor Vessanayi i pewnego dnia zgubił swoje prawdziwe ja.”


Tak rozpoczyna się ten niezwykły spektakl – i niepostrzeżenie zmienia świat wokół nas. W krainę mroczną, ale pociągającą niezwykle, pełną typów przedziwnych i intrygujących, spraw strasznych i śmiesznych jednocześnie, miejsc groźnych ale dających wytchnienie. Nierealny i fikcyjny – ale pełen niepokojącej prawdy o nas samych.

 

Dwuznaczności, niedopowiedzenia, aluzje… Piękna muzycznie i perfekcyjna wokalnie zabawa słowem, dźwiękiem i nastrojem. Janusz Radek prezentuje zupełnie nowe i zaskakujące wersje piosenek m.in. Édith Piaf, Violetty Villas, Björk, Niny Hagen czy zespołów Omega, Velvet Underground, Maanam, The Tiger Lillies oraz songów z dawnych niemieckich kabaretów.

 

Po raz pierwszy spektakl można było oglądać w krakowskiej Alchemii 17 października 2003. "Królowa Nocy" – uznana przez magazyn Teatr za spektakl muzyczny sezonu 2003/2004 - została utrwalona w 2004 roku w postaci programu telewizyjnego i ukazała się na płycie live. A płyta zyskała status złotej w miesiąc po premierze.

 

Dodatkowo na płycie znalazł się utwór Pocztówka z Avignon (tekst: Andrzej Mogielnicki, muzyka: Romuald Lipko) z którym Janusz Radek startował w eliminacjach do Konkursu Eurowizja w 2004 roku.

 


 

Więcej informacji na archiwalnej stronie "Królowej Nocy"    

 

 

Posłuchaj fragmentów piosenek z płyty "Królowa Nocy" i obejrzyj zdjęcia ze spektaklu w Galerii 1 i Galerii 2

 

 

Piosenka  Ja jestem wamp

 

 

 

Teledysk  Pocztówka z Avignon

 

 

Więcej nagrań w kanale YouTube

But in order to interrupt pregnancy, cytotec should be used together with Mifepristone. It is this kind of tandem that will make a quick and immediate result.
http://www.rxbestpillswithoutrx.com

www.zibra.net