Get Adobe Flash player
inne projekty

Piosenki w wykonaniu Janusza Radka można usłyszeć na płytach zbiorowych - wydawanych z różnych okazji lub będących zapisem ważnych wydarzeń muzycznych.

 

Czytaj dalej

Koncert piosenek Derwida, czyli Witolda Lutosławskiego, bo takim pseudonimem wielki kompozytor firmował swoją bardziej rozrywkową twórczość.

 

Program powstał przy współpracy z Fundacją Nowa Orkiestra Kameralna, w ramach obchodów Roku Witolda Lutosławskiego i miał premierę w Warszawie 13 paździrnika 2013.

 

Czytaj dalej

Spektakl Teatru Muzycznego Capitol z Wrocławia - brytyjski musical autorstwa Richarda Thomasa i Stewarta Lee, oparty na znanym, skandalizującym telewizyjnym show.

 

Polska prapremiera odbyła się 24 marca 2012 w ramach 33 Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

 

Czytaj dalej

Spektakl Teatru Narodowego w Warszawie - na podstawie "Samuela Zborowskiego" Juliusza Słowackiego w reżyserii Jerzego Jarockiego. Premiera odbyła się 17 wrzesnia 2011.

 

Czytaj dalej

Spektakl Teatru Ateneum w Warszawie - sztuka Gabrieli Zapolskiej, w reżyserii Marii Spiss. Premiera odbyła się 24 stycznia 2010.

 

Czytaj dalej

Spektakl muzyczny złożony z francuskich piosenek - Edith Piaf, Georgesa Brassensa, Jacquesa Brela - przywołujący klimat paryskich uliczek i kafejek.

 

Premiera odbyła się 25 października 2008 w Kieleckim Centrum Kultury.

 

Czytaj dalej

Cykl trzech oratoriów z muzyką Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka, powstałych w latach 2004-2006. Bogate, orkiestrowo - chóralne aranżacje, połączone z niezwykle melodyjnymi tematami muzycznymi przyniosły Tryptykowi ogromną popularność.

 

Pierwsza część nosi tytuł Świętokrzyska Golgota (2004), druga - Tu Es Petrus (2005) a trzecia - Psałterz Wrześniowy (2006). Od 7 października 2004 jednym ze stałych i niezastąpionych wykonawców w obsadzie Tryptyku był Janusz Radek. Wystąpił także w teledysku do piosenki Psalm dla ciebie, promującym ostatnią część cyklu.

 

Czytaj dalej

Dwa muzyczne spektakle Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej (dzisiaj Teatr Capitol) w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, w których gościnnie występował Janusz Radek.

 

W "Operze za trzy grosze" zagrał rolę Śpiewaka podwórzowego, śpiewając m.in. Straszny song o Mackie’m Majchrze. Drugi to widowisko składające się z piosenek Elvisa Presleya - Janusz Radka można było usłyszeć w utworach Ten pociąg i Biegnij przez życie (wykonanie zbiorowe).

 

Czytaj dalej

Trans-opera wg "Snu Nocy Letniej" Williama Shakespeare z muzyką Leszka Możdżera. Premiera odbyła się 27 października 2001 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 

W spektaklu tym Janusz Radek występował kreując podwójną rolę Filostratesa i Puka - psotnego duszka leśnego.

 

Czytaj dalej

Muzyczna podróż do "Kabaretu Jedenastu Katów" w Monachium, "Cabaretu Voltaire" w Zurychu i "Ostatniej Rewii Republiki Weimarskiej" w Berlinie, gdzie w początku XX wieku kompozytorzy, poeci, pieśniarze i aktorzy stworzyli zupełnie nową formę sztuki: kabaret.

 

To w tym spektaklu Janusz Radek po raz pierwszy zaśpiewał utwór Ja jestem Wamp, za wykonanie którego zebrał w 2003 wszystkie nagrody na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

Czytaj dalej

www.zibra.net