Get Adobe Flash player
projekty
Dziwny ten świat_opowieść Niemenem

 

"Dziwny ten świat _ opowieść Niemenem" to program złożony z utworów śpiewanych kiedyś przez Czesława Niemena i w większości przez niego napisanych. W tym otoczeniu znalazł się także jeden utwór premierowy - autorska piosenka Janusza Radka Co dzień. Wokaliście towarzyszy orkiestra pod kierunkiem Tomasza Filipczaka - aranżera i producenta muzycznego projektu.

 

Program ma także swoją wersję akustyczną "Jeszcze bliżej" – w której nieco zmieniony zestaw piosenek Janusz Radek śpiewa z akompaniamentem Tomasza Filipczaka grającego na fortepianie.

 

Premiera miała miejsce 18 marca 2009 w Krakowie, a 25 września 2009 ukazała się płyta z nagraniem koncertu, który odbył się Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej 8 maja 2009. Dwupłytowa edycja specjalna zawiera także sześć innych piosenek z repertuaru Czesława Niemena, nagranych w studiu w wersji akustycznej. W niespełna miesiąc po premierze płyta uzyskała status złotej.

 

"Dziwny ten swiat _ opowieść Niemenem" to piosenkami opowiedziana historia naszej wspólnej, niezależnej wrażliwości. To znakomite utwory, które dzięki swojej różnorodności stylistycznej zawierają prawie całą historię polskiej muzyki rozrywkowej. To historia o wspólnej zabawie i o miłości wyrażonej w sposób subtelny. To zarazem historia o postrzeganiu świata i o interesowaniu się czymś więcej niż tylko sobą, o czerpaniu radości z bycia wśród ludzi… W zamierzeniu jest to wreszcie propozycja będąca kontrą dla otaczającego nas prostactwa estradowego, lansowanego w mediach, które wynika z przekonania o niskim poziomie słuchacza lub widza.

 

 

Więcej informacji na archiwalnej stronie programu "Dziwny ten świat..."    

 

 

Posłuchaj fragmentów piosenek z płyty "Dziwny ten świat... " i obejrzyj zdjęcia z koncertu w Galerii

 

 

Teledysk Dziwny jest ten świat

 

 

Fragmenty koncertu akustycznego

 

 

Utwór  Mów do mnie jeszcze z płyty "Jeszcze bliżej" (edycja specjalna)

 

 

Wiecej nagrań na kanale YouTube

 

Posłuchaj także studyjnej wersji autorskiej piosenki Janusz Radka z tego programu -

 

 

Co dzień

But in order to interrupt pregnancy, cytotec should be used together with Mifepristone. It is this kind of tandem that will make a quick and immediate result.
http://www.rxbestpillswithoutrx.com

www.zibra.net